Co to takiego ta borelioza? - Prognoza-adriatyk.plBorelioza to choroba zakaźna, która kojarzy się nam z kleszczami. Nie dziwi ten fakt, gdyż to właśnie od nich człowiek może się nią zarazić. Charakteryzuje się ona tym, iż bardzo ciężko ją rozpoznać, gdyż ma nietypowe symptomy, które można pomylić z innymi dolegliwościami. Co to borelioza? Jak przebiega jej wykrywanie i leczenie?

Borelioza – informacje o chorobie

Borelioza to schorzenie przenoszone przez kleszcze. Wywołują ją krętki z rodzaju Borrelia. Zapadalność na nią jest najwyższa podczas czasu kiedy te pajęczaki mają szczyt swojej aktywności, czyli od maja do lipca. Zazwyczaj ciężko jest dojść do tego, czy daną osobę dopadła borelioza. Dzieje się tak, gdyż jej objawy można przypisać innym problemom ze zdrowiem. Bywa i tak, że jest diagnozowana u kogoś dopiero po wielu latach.

Jak przebiega wykrywanie boreliozy?

Wykrywanie boreliozy nie jest banalne. Bardzo często przysparza to problemów. Generalnie, jest zalecane, aby po każdym ukąszeniu kleszcza udać się do przebadania przez specjalistę. Jest to najlepsza metoda wykrywania boreliozy. Oczywiście nie każde ukąszenie będzie równe chorobie. Znakiem szczególnym podczas początkowej fazy choroby jest obecność rumienia wędrującego w okolicy ukąszenia. Później, wraz z postępem boreliozy mogą wystąpić między innymi: nudności, wymioty, sztywność karku, psychozy, padaczki, zaburzenia słuchu.

Sposoby na leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy to poważna sprawa. Dlatego prócz wizyty u specjalisty warto również wzmocnić nasze ciało i proces powrotu do zdrowia poprzez sięgniecie po naturalne opcje. Doskonałe będzie tutaj wykorzystanie biorezonansu, czyli skorzystanie z leczenia generatorem plazmowym. Pomocny może być tutaj skaner F-Scan 4. Jeśli chcemy wzmocnić nasze ciało, to odpowiednim rozwiązaniem będzie sięgnięcie po apiterapię. Leczenie boreliozy przebiegnie zdecydowanie szybciej, jeśli zadbamy o odpowiednią, zdrową dietę. Więcej dokładnych danych na temat sposobności wykrywania i leczenia boreliozy znaleźć można tutaj: https://apiterapie.pl/leczenie-boreliozy-czestochowa. Chorując na nią, dobrze jest dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej z niej wyzdrowieć.