Epidemia covid-19 jako moment na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci

Epidemia covid-19 jako moment na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci - Prognoza-adriatyk.plPandemia to okres, w trakcie którego nie mamy szansy skorzystać z profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako okazję do zregenerowania naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zmęczone różnego typu stylizacjami. Jak zatem zatroszczyć się o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja oznacza, że kontakt są nasi najbliżsi, czyli ci, z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To doskonała okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę wytchnienia i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na całkowicie naturalną kurację produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli nałożenie na włosy mieszanki maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji najlepiej zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling zapewni nam masaż scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy przygotować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli posiadamy lekki olej roślinny, na przykład olej konopny, możemy nakładać go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia się.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy darować sobie również manicure, a zamiast hybryd czy żeli wybrać gotowe odżywki. Jeśli nimi nie dysponujemy, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częstsze mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko sprawi, że nasza skóra i paznokcie staną się przesuszone, dlatego ich regularne regenerowanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zauważyć, że wiele zabiegów upiększających jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Najlepiej potraktować zatem ten okres jako okazję do wypróbowania na sobie różnych domowych sposobów naturalnego poprawiania urody.