Jak nabyć auto podczas pandemii koronawirusa COVID-19?

Rozwój epidemii koronawirusa to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla światowej gospodarki. W takich chwilach dużej niepewności podejmowanie decyzji ekonomicznych jest bardzo trudne. Jaka metoda finansowania auta jest obecnie najlepszy dla portfela?

Działanie epidemii koronawirusa na ekonomię

Jak nabyć auto podczas pandemii koronawirusa COVID-19? - Prognoza-adriatyk.plKwarantanna zdecydowanie ogranicza potencjał gospodarki, jednak analitycy nie zgadzają się wobec możliwych następstw tej sytuacji. Polsce i innym państwom europejskim zagraża spowolnienie gospodarcze lub nawet recesja (dwumiesięczne spowolnienie). Znaczący kryzys ekonomiczny nie musi nadejść, jeśli życie gospodarcze szybko się wznowi po zakończeniu zagrożenia epidemicznego. Czy wpływa to na decyzję o kupnie pojazdu?

Nowy samochód w kredycie

Nowy samochód prosto z salonu może zostać zakupiony na kredyt. Taki rodzaj finansowania pozwala użytkować bezpieczny i komfortowy samochód nawet przy braku zgromadzonych środków na koncie. Umowy kredytowe są zazwyczaj elastyczne, co sprawia, że istnieje pewna dowolność jeśli chodzi o ustalanie wysokości składek ratalnych oraz długości trwania okresu zobowiązania. Umowy kredytowe mogą zostać również powtórnie negocjowane, a sam kredyt można ubezpieczyć między innymi od utraty etatu, co daje bezpieczeństwo w zaistniałej sytuacji.

Leasingowanie nowego pojazdu

Leasingowanie fabrycznie nowego pojazdu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak odbywa się to przy występowaniu o umowę kredytową na samochód. Leasingowanie samochodu to rozwiązanie korzystne finansowo, ale wobec długotrwałego spowolnienia gospodarczego należy wziąć pod uwagę możliwość pogorszenia sytuacji finansowej. Od większości umów leasingowych można odstąpić, ale nie jest to łatwe i generuje koszty rozwiązującemu umowę leasingobiorcy.

Zakup używanego samochodu w gotówce

Alternatywnie dla dwóch powyższych rodzajów finansowania kupna nowego samochodu z salonu jest zakup pojazdu używanego za odłożone pieniądze › Auto-Arek. Używane samochody dostępne są w niższych cenach, jednak nie obejmuje ich już opieka gwarancyjna świadczona przez producenta. Wybierając pojazd z drugiej ręki za gotówkę należy rozważyć duże koszty związane z utrzymaniem takiego samochodu, które często sprawiają, że lepiej opłacałoby się nabyć nowy samochód za gotówkę. Plusem tego wyboru jest natomiast ominięcie zobowiązań długoterminowych, co liczy się w obliczu niepewności o przyszłość gospodarki.